Mnohí z vás sa na nás obracajú s otázkou: „Ako vám môžeme pomôcť?

 

Sme vám za to veľmi vďační, a to v mene celého kolektívu pracovníkov OZ Brána do života. Celoročne sa snažíme budovať databázu ľudí, ktorí by nám radi banner_znacka_kvality2_stvorecpomáhali. Ak to myslíte vážne, tak máte ku nám bránu otvorenú!

Dobrovoľníctvo alebo prax v našom zariadení dáva možnosť poskytnúť pomoc a službu ženám a deťom v núdzi. Táto skúsenosť vám otvorí bránu do života mnohých ľudí a pocítite sami, aké problémy ich trápia, veľa sa však dozviete aj sami o sebe.

Ponúkame vám:

 • dobrovoľníctvo,
 • odbornú prax pre študentov humanitne orientovaných odborov vysokých škôl a univerzít.

 

Odborná prax

Odbornú prax poskytujeme študentom humanitne orientovaných odborov vysokých škôl a univerzít. Maximálny rozsah odbornej praxe je z našej strany 40 hodín. Po absolvovaní praxe môže študent/ka počítať aj s našou pomocou pri tvorbe seminárnych alebo záverečných prác.

Dobrovoľníctvo

S dobrovoľníkmi podpisujeme zmluvy o spolupráci, ktorých súčasťou sú základné pravidlá a etický kódex dobrovoľníka. Je totiž v našom záujme brať budúcu spoluprácu skutočne vážne. Možno sa totiž raz staneme kolegami.

Dobrovoľníctvo zahŕňa prácu s našimi klientmi, a to so ženami, ale najmä s deťmi vo veku od 3 do 17 rokov. Podľa vlastných preferencií si môžete vybrať niekoľko smerov:

 • pravidelné a dlhodobé individuálne doučovanie školopovinných detí – V prípade záujmu o doučovanie školopovinných detí spolupracujeme s Bratislavským dobrovoľníckym centrom (BDC) v programe doučovania „Som tu pre teba“. Každému dieťaťu je pridelený jeden dobrovoľník, ktorý sa mu venuje jedenkrát týždenne. Nábor dobrovoľníkov do tohto programu realizuje BDC, a to jedenkrát ročne. V prípade záujmu je potrebné kontaktovať priamo BDC. Link: https://www.dobrovolnictvoba.sk/
 • stráženie detí – Každý pondelok, v čase od 16:30 do 17:00, prebieha komunitné stretnutie klientok s odbornými pracovníkmi. Počas tohto stretnutia bývajú deti strážené dobrovoľníkmi, s ktorými si niečo vyrábajú, kreslia, maľujú alebo sa len tak hrajú v detskej herničke.
 • výpomoc pri organizačných činnostiach
 • pomoc pri údržbe interiéru a exteriéru
 • pravidelné alebo jednorazové záujmové aktivity a krúžky pre deti alebo dospelé klientky – Ovládate nejaký šport, umenie alebo máte iné zručnosti? Ponúknite svoju pomoc ženám a/alebo deťom. Najčastejšie sa zaujímajú o jazykové krúžky, tanec, šport alebo kreatívne, tvorivé pravidelné krúžky alebo jednorazové akcie. Naše ženy sa vždy potešia akciám, kde sa môžu tvorivo vyžiť, skrášliť, či zabaviť a zabudnúť na každodenné starosti.

Dobrovoľníkom ponúkame hračky, spoločenské hry, kreatívne a tvorivé potreby, športové potreby, ako a j iné pomôcky. Disponujeme veľkým areál, ktorý je vhodný na rôzne športové udalosti.

Dobrovoľníkom tiež ponúkame individuálne alebo skupinové supervízie. Počas celej doby Vám bude oporou naša psychologička a koordinátorka dobrovoľníctva.

V prípade záujmu o dobrovoľníctvo alebo odbornú prax vyplňte prosím kontaktný formulár:

  Vaše meno a priezvisko (povinné)

  Váš email (povinné)

  Vaše telefónne číslo (povinné)

  Navštevujete školu? (povinné)

  Proím napíšte akú školu navštevujete:

  Študijný odbor:

  Prosím napíšte akej profesii sa venujete:

  Záujmová oblasť dobrovoľníctva (povinné)

  Individuálne doučovanie detístráženie detívýpomoc pri organizačných činnostiachpomoc pri údržbe interiéru a exteriéruzáujmové alebo vzdelávacie aktivity a krúžky

  Záujem o odbornú prax (povinné)

  Predmet

  Vaša správa

  Pravidlá používania
  Súhlasím s pravidlami používania